1 Şubat 2013 Cuma

Messenger güncelleme bilgisi gönderiyor çünkü Mart 2013 sonunda Messenger diye birşey kalmayacak, bir an önce Skype ye geçin

 

Windows Live Messenger Yerine Skype Geliyor

Microsoft tarafından Windows Live Messenger'ın akıbetiyle ilgili beklenen açıklama sonunda yapıldı. 2013 yılının ilk çeyreğinde Windows Live Messenger artık yerini tamamen Skype'a bırakacak. Halihazırda Windows Live Messenger kullanan tüm kullanıcılar otomatik olarak Skype'a geçiş yapacaklar.

Redmond merkezli teknoloji şirketi bu haberi "iyi haber" olarak değerlendirdi ve Windows Live Messenger'ın aslında ölmeyeceğini, Skype ve Messenger'ı bir araya getirerek daha güçlü olacağını savundu.

Skype'ın blog sayfasında yapılan açıklamaya göre Skype sürümünü güncelleyen kullanıcılar Messenger hesaplarını Skype hesaplarına entegre olarak kullanarak, anlık olarak Messenger listelerinde bulunan arkadaşlarıyla da mesajlaşma ve görüntülü konuşma gerçekleştirebilecek.

Temel olarak tüm bu geçiş işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek ve zaten daha önce farklı iki program olarak kullandığımız Skype ve Messenger'ın aynı çatı altında birleşerek tek program olarak karşımıza çıkması birçok kullanıcı için de büyük bir kolaylık olacaktır.

Mac ve Windows için geliştirilen Skype 6.0 sürümü zaten Microsoft hesap desteği özelliğiyle birlikte gelmekte. Bu sayede Messenger ID'niz ile giriş yaparak, Skype üzerinden Messenger arkadaşlarınızla konuşmaya başlayabilirsiniz.

Microsoft tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde oldu "Biz sürekli olarak genel deneyimimizi arttırarak kullanıcılar için daha basit ve kullanışlı şeyler geliştirmeye odaklanmak istiyoruz. Bu nedenle Messenger'ı 2013 yılının ilk çeyreğinde tüm dünya genelinde kullanımdan kaldırmayı planlıyoruz."

Buna ek olarak Microsoft, Skype'a geçiş aşamasında Messenger kullanıcıları için özel teklifler hazırlıyor ama şu an için net olarak bir bilgi verilmiş değil.

http://windows.microsoft.com/tr-TR/messenger/home

Messenger

Messenger yakında kullanımdan kaldırılıyor. Skype'a yükselttiğinizde kişileriniz sizinle kalır.

Skype'a yükseltin

 

 

Hiç yorum yok: