15 Eylül 2008 Pazartesi

Ahmet İNCEBACAK

İncebacak vefat etti İzlemek için tıklayınız.

15.09.2008

Antalya'da 13 yıl Sosyal Sigortalar Bölge Müdürlüğü yaptı. Onbinlerce kişi onun imzaladığı evraklarla emekli oldu, rapor parasını aldı ya da hastane sevkini gerçekleştirdi. Ancak onun yakalandığı amansız hastalığı öğrenmesiyle ölümü arasındaki ömrü sadece 12 gün sürdü. Boynundaki ağrılar nedeniyle 12 gün önce Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Ahmet İncebacak, bir kaç defa komaya girdi çıktı. Kalp kapakçığından iltihap olduğu saptanan İncebacak, 58 yaşında aramızdan ayrıldı.

 Türkiye'nin en büyük sağlık kurumuna yıllarca hizmet verdi. Antalya'da 13 yıl boyunca Sosyal Sigortalar Bölge Müdürlüğü görevi yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun kurulmasıyla SSK kapandı ve o da bu yılın Şubat ayında SSK Bölge Müdürlüğü görevinden ayrıldı. Görevden alınmasıyla önce 43 günlük iznini kullandı ardından emekliliğini istedi. Ancak İncebacak emekliliğinin keyfini maalesef süremedi.
Emektar sigortacı, 12 gün önce boynundaki ve sırtındaki ağrılar nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastalığı boyun fıtığı sanıldı ve fizik tedavisi uygulandı. Ancak komaya girmesiyle daha ayrıntılı testler yapıld ee İncebacak'ın kalp kapakçığında iltihap olduğu anlaşıldı. Ahmet İncebacak ilk komadan sonra bir kaç defa daha komaya girdi çıktı ve 12 günlük yaşam savaşını kaybetti. Yaklaşık 40 yılının sağlık sistemini hizmet ederek geçiren Ahmet İncebacak'ın yaşamı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde son buldu. 58 yaşında aramızdan ayrılan Ahmet İncebacak'ın cenazesi memleketi olan Manavgat'ın Çeltik köyünde toprağa verildi.


 

Faik YILDIZ

Boztepe Hotels

Hiç yorum yok: